PANORAMA

Principem panoramatického fotografování je spojení vedle sebe pořízených fotografií do velkého panoramatického snímku s vysokým rozlišením. Velkoformátový tisk

Nejčastěji používaným typem panoramatu je horizontálně podlouhlé zorné pole, známé také jako širokoformátová fotografie. Výsledkem je široký pás s poměrem stran od 2: 1 do 10: 1 či více, který pokrývá zorné pole až do 360 stupňů.

360° SFÉRICKÉ PANORAMA 

zobrazuje kompletní okolí v místě pořízení a lze jej dále zpracovat do formy tzv. virtuální prohlídky, umožňující interaktivní rozhlížení ve scéně. 

  • Využití - z virtuální prohlídky divák získává ihned představu o zobrazeném místě. Využití nachází nejen při prezentaci turistických lokací, obcí a měst, zabavních nebo sportovních areálů, nemovitostí, průmyslových oblastí, památek apod., ale uplatňuje se i v oblasti architektury a projektování výstavby, k pravidelnému monitorování průběhu staveb, nebo jako forma vizualizace ve studijních materiálech.
  • Funkce - kromě samotného rozhlížení lze do scény přidat popisky, odkazy, zvuky, fotografie, vlastní grafiku a další interaktivní prvky. Samozřejmostí je pak propojení jednotlivých lokací mezi sebou s možností jejich procházení, doplnit lze i mapu dané oblasti pro rychlou navigaci mezi prohlídkami.